Вже четвертий рік поспіль в Житомирі проходить урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста»

06.06.2019
Вже четвертий рік поспіль в Житомирі проходить урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста»

Протягом чотирьох днів з 6 по 9 червня 2019 р. в Житомирі в парку культури та відпочинку ім. Ю.О. Гагаріна відбудеться масштабний урбаністично-культурний захід «Майстерня міста Житомир 2019». Четвертий рік поспіль організаторами виступають Житомирська міська рада та німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Майстерня міста стала дієвою платформою для співпраці та спілкування громадських організацій, ініціатив, митців, громадських активістів та органів місцевого самоврядування. Цьогорічна Майстерня міста присвячена одному з пріоритетів Концепції інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року «Активне місто», який охоплює такі теми, як культура, спорт, туризм, збереження та розвиток історико-культурної спадщини міста, здоровий спосіб життя, екологічно безпечний міський транспорт, велорух.

Цілий марафон змістовних активностей чекає на житомирян: у програмі фестивалю заплановано 70 різноманітних заходів, спрямованих на залучення містян різного віку до життя свого міста та його розвитку. Міська влада презентує інфраструктурні проекти, Концепцію інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року, План сталої міської мобільності та поділиться планами на майбутнє щодо реконструкції набережної, Водонапірної вежі, майданів Соборний та перемоги. Містяни зможуть подискутувати про екологічні проблеми, міські трансформації, розвиток велоруху, а також подивитися урбан-кіно, взяти участь в гендерній екскурсії і не тільки. Невід’ємною частиною програми будуть такі спортивні заходи, як тренування з джиу-джитсу, айкідо для юних самураїв, табата просто неба, стрільба з луку, футбол, йога, показові виступи спортсменів. Цікаво буде всім!
Під час урочистого завершення фестивалю будуть розіграні коштовні призи серед найактивніших учасників.

Що таке Майстерня міста? Майстерня міста як урбаністично-культурний проект виникла у м. Львів у 2012 році. Це платформа для ефективного діалогу між органами місцевої влади, громадськими організаціями, бізнесом, експертами та містянами, які зацікавлені у розвитку рідного міста та прагнуть спільно вирішувати проблеми громади. У Житомирі Майстерня міста вперше була проведена у 2016 році та отримала активну підтримку громади.