Екологічна стратегія

Житомирська міська рада у 2023 році розпочала роботу над розробкою Екологічної стратегії Житомирської міської територіальної громади до 2030+ року за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини і Швейцарії.

Розробка стратегії відбувається за підтримки групи локальних експертів на чолі з ментором Тетяною Омеляненко. З боку міської ради координує розробку стратегії відділ екології та збереження природних ресурсів під керівництвом Поліни Червінської.

Охорона атмосферного повітря, водних, земельних ресурсів, озеленення, адаптація до змін клімату та управління відходами — напрямки, які охоплюватиме документ.

«Він має стати дорожньою мапою для екологічного та збалансованого розвитку міста з метою покращення якості всіх сфер життя містян. Тільки спільна та послідовна робота може  зробити збереження навколишнього природного середовища справжнім пріоритетом», — зазначила перша заступниця міського голови з питань діяльності органів ради Світлана Ольшанська і наголосила на важливості екологізації бізнесу. Адже підприємства мають пристосовуватися вже до міжнародних норм у сфері екології.

«В Україні не так багато громад, в яких є екологічна стратегія. Житомир є одним із перших міст, яке бере на себе цю відповідальність, —  говорить Ірина Мілаш, координаторка проєкту “Інтегрований розвиток міст в Україні II” у Житомирі. — Документ  буде спрямований, але його успіх  залежить  в тому числі і від залучення максимальної кількості експертів, практиків і містян ще на етапі планування і розробки».

Екологічна стратегія є необхідною умовою впровадження пріоритету «Зелене місто» Концепції інтегрованого розвитку Житомира  та відповідає Цілями сталого розвитку до 2030 року.