Під час проекту “Літературний stand-up” житомиряни обговорили, що необхідно для комфортного життя у місті”

Дата публікації: 10.06.2018

10 червня, у рамках «Майстерні міста-2018», на вул. Пушкінській у Житомирі відбувся «Літературний stand-up». Під час заходу присутні обговорили, як місто впливає на настрій і поведінку населення. Чи здатні технології змінити наші відносини з простором? Що потрібно зробити, щоб не лише наші помешкання, а й міста стали кращими? Саме відповіді на ці питання стали ціллю проекту.

Зазвичай люди самі обирають, що читати, але цього разу учасникам «Літературний stand-up»коротко донесли інформацію з прочитаних книг, при цьому максимально не відкриваючи сюжету, з ціллю зацікавити тематикою, книгами та запропонували порівняти досвід інших країн і обговорити, що саме потрібно змінити у нашому місті, аби зробити його комфортним для життя.

Міська архітектура – як вона впливає на нас і як ми впливаємо на неї? Втіленням яких ідей є існуючі будівлі?Чому вони мають саме такі форми? Про це розповіли за допомогою книги ландшафтного дизайнера, історика і письменника Уейда Грехема «Dream Cities», в якій оповідаються історії архітекторів, чиє уявлення про міста стало основою нинішнього містобудування.

З допомогою книги Лорейн Харісон відвідувачі «Майстерні міста» дізналися про історичні впливи, походження та стилі в садівництві.

Про взаємозв’язок настрою, самопочуття і ставлення до життя з місцями, в яких люди живуть і працюють, чим викликана тяга до подорожей, любов до одних місць і неприязнь до інших описується в книзі Коліна Елларда «Places of the Heart».

Яким чином продукти харчування показують відмінність «міста» від «села», впливають на транспортну інфраструктуру та систему утилізації відходів, створюють нові архітектурні типології і робочі місця, визначають планування квартир, задають міський ритм і наповнюють його простір. Книга «Голодне місто» архітектора Керолін Стіл – це докладний опис «харчового ланцюжка», який не просто обслуговує місто, але й складає саме його життя.

Читайте також