Буккросинг тепер у Житомирі!

Дата публікації: 25.09.2016

25 вересня 2016 року у Житомирі відкрилась перша буккросинг-зона в рамках урбаністично-культурного заходу «Майстерня міста Житомир», що проходить вже третій день поспіль на відкритому майданчику біля кінотеатру «Жовтень» завдяки проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».
Саме тут, на Старому бульварі – навпроти 12-ї школи та обласного управління поліції, книголюби Житомира зможуть обмінюватися книгами. За словами Ірени Ружицької, ініціаторки відкриття буккросінг-зони – голови правління благодійної організації «Планета для дітей», буккросинг-зона працюватиме безстроково й цілодобово. Проте вона не береться гарантувати, що шафа витримає зміни погодних умов, супроводжувані осінніми дощами. Тому представники БО «Планета для дітей» наразі також шукають можливості, аби встановити водонепроникну конструкцію для зберігання книг.
На полицях шафи для буккросингу вже доступні близько 30 книг – різних за цільовим призначенням, жанром і роками випуску.
Популярність буккросингу у світі спростовує теорію про те, що друкована книга доживає свій вік. Незважаючи на масове використання електронних носіїв, ніщо не замінить шелесту сторінок і зворушливих нотаток на полях. Відпускаючи книгу у мандрівку, Ви не лише здійснюєте обмін книгами, а й отримуєте нові емоції та враження: у книгах часто знаходять листи-послання, листівки, фотокартки та адреси попередніх читачів.
Сподіваємось, Ви знайдете книгу для душі, і будемо вдячні за поповнення шафи.

Довідка: основоположником буккросингу вважають американця Рона Хонберкера, який розпочав книжковий рух у березні 2001 року. На нього справило враження те, як мандрують світом фотоапарати. Саме тому він вирішив «відпустити і книги». Рон залишив 20 книг зі своїми координатами у холі готелю, в якому зупинився. Через півроку на сайті Хорнбекера було зареєстровано вже 300 людей, які «відпускали» свої книги у мандрівку. За статистикою сайт буккросингу www.book-crossing.com у США щомісяця відвідує майже 25 мільйонів користувачів. Далі хвиля буккросингу перекинулася і в Європу. Першою країною, яка її підхопила, була Італія. Згодом приєдналася Франція і пішло-поїхало-полетіло. Буккросинг також дійшов вже і до країн пострадянського простору. Читачі України також «випускають» свої книжки у мандрівки.