Хроніки Майстерні міста Житомир 2017. День 6. Виклики, які стоять перед містом сьогодні

Дата публікації: 17.06.2017

Останній день Майстерні міста був надзвичайно насичений різними активностями щодо викликів, які постають сьогодні перед містами, і Житомиром зокрема, у наші буремні часи.
День розпочався з творчої майстерні «Місто для дітей: читаємо разом», організованої київською ГО «Букмоль». Майстерня міста перетворилась на інтерактивний простір для читання, рольових ігор та запуску паперових літачків. Діти із великим задоволенням брали участь у таких рольових читаннях.
Транспортний форум «Мобільність майбутнього» зібрав місцевих лідерів, експертів, представників місцевої влади та громадських організацій, а також активних містян. Учасники форуму погодились, що необхідно розвивати інновації, робити мобільність у містах інклюзивною, включати велосипеди у систему громадського транспорту. Дискусія зосереджувалась на питаннях реконструкції площі Соборної та способах організації руху на площі.
Учасники також відвідали Комплексний заклад для надання соціальних послуг особам, які опинилися у складних життєвих обставинах, де на власні очі могли побачити, яку добру і велику справу робить ГО "Милосердя", допомагаючи безхатченкам та іншим людям у складних ситуаціях не лише одягом та житлом, а й повертаючи їх до життя. В рамках Майстерні міста було передано обладнання для ремонту інвалідних візків, які ремонтуються мешканцями цього закладу.
Під час дискусії «Шахи в контексті розвитку громадського суспільства» обговорювались питання когнітивного розвитку дітей за допомогою шахів, включаючи навички думати та приймати рішення.
Крім того, учасники шукали рішення проблем районів міста, обговорювали результати дослідження публічних просторів у центральній частині міста. Випускники школи урбаністики CANactions презентували свій випускний проект «Яка вежа потрібна Житомиру?», виходячи з наступних аспектів: партиципація, кооперація, трансформація через культуру.
Під час заключної частини учасники насолоджувались театральною виставою акторів з Рівного та танцювали під час концерту місцевих гуртів.
Дякуємо всім за ці незабутні 6 днів урбаністичних пригод!