У Житомирі буде проводитись дослідження мобільності мешканців міста за допомогою мобільного додатку modalyzer

Дата публікації: 16.06.2016

16 червня 2016 року представники органів місцевого самоврядування міста Житомир, німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» та Німецького центру інновацій у сфері мобільності та соціальних змін InnoZ GmbH обговорили запуск дослідження мобільності житомирян для формування ефективної моделі транспортної системи міста під час робочої зустрічі.
Представник Німецького центру інновацій у сфері мобільності та соціальних змін InnoZ GmbH Енріко Хове презентував мобільний додаток modalyzer, призначений для дослідження мобільності населення та організації дорожнього руху відповідно до місцевих критеріїв. Мобільний додаток modalyzer автоматично визначає спосіб, відстань та тривалість ваших пересувань.
Аби допомогти муніципалітету провести таке дослідження, мешканцям міста потрібно встановити мобільний додаток modalyzer на смартфон через Google Play (для ОС Android) або App Store (для iOS) та активізувати його. Всі дані про пересування мешканців міста, у яких встановлено додаток, відображаються на спеціальній платформі - сайті Modalyzer, а також на телефоні. Інформація переноситься на спеціальну карту, у діаграми та таблиці, на основі цього формується загальноміська статистика мобільності.
«Ця зустріч відбулася в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Як ми вже повідомляли, одним із компонентів співпраці з німецькою компанією GIZ є дослідження міської мобільності. Дуже приємно, що наше місто стало першим в Україні, де буде проведене таке дослідження. Далі досвід буде передаватися і іншим українським містам», - зазначив директор департаменту економічного розвитку Микола Костриця.
Протягом робочої наради її учасники обговорили шляхи, за допомогою яких німецька система буде адаптована до особливостей Житомира. Запустити проект у місті планують восени. Наразі ведеться робота з перекладу мобільного додатку на українську мову. Вже за кілька місяців житомиряни матимуть змогу стати учасниками проекту.
«Саме мешканці міста покажуть нам реальну ситуацію. Яким транспортом вони користуються більше, які напрямки найбільш популярні і так далі. На основі цих досліджень ми з’ясуємо якою повинна бути транспортна система міста, щоб відповідати потребам житомирян», - зазначив заступник міського голови Дмитро Ткачук.