У Житомирі відбувся Перший форум інтегрованого розвитку міста

Дата публікації: 26.11.2016

26 листопада 2016 року у Житомирі пройшов Перший форум «Інтегрований розвиток Житомира» в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що впроваджується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».
Форум – це ефективний майданчик для налагодження діалогу між владою та місцевою громадою Житомира. Мешканці з активною громадянською позицією мали нагоду долучитися до блітц-аналізу провідних галузей Житомира для доповнення аналітичних матералів про місто «Житомир: паспорт міста 2016», що були зібрані під час першої фази проекту.
Участь у Форумі взяли: Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської обласної державної адміністрації Олексій Шатило, заступник Житомирського міського голови Матвій Хренов, директор Департаменту економічного розвитку Микола Костриця, керівник проекту «Інтегрований розвиток міст» пан Матіас Брандт, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій та активні мешканці нашого міста.
Для залучення всіх гостей Форуму до активного обговорення сильних та слабких сторін розвитку міста, а також загроз і перспектив його розвитку було обрано формат «Світове кафе». «Світове кафе» - це методика проведення групової роботи з великою кількістю людей з метою акумуляції якнайбільшої кількості ідей за визначеною тематикою у стислий проміжок часу. Ця методика передбачає ротацію людей з одного столу до іншого та модерацію кожного столу одним модератором, який фіксує напрацювання кожної нової групи людей та презентує її по завершенню роботи кафе. Учасники продуктивно працювали над аналізом концепцій комфортного, зеленого, ефективного, активного, інклюзивного та інноваційного Житомира.
Перший форум «Інтегрований розвиток Житомира» пройшов під гаслом «Живи Житомиром – Створюй Житомир». Напрацювання Форуму будуть проаналізовані експертами-урбаністами та інтегровані до матеріалів «Житомир: паспорт міста 2016».
22 жовтня 2016 року у Вінниці також пройшов Форум «Інтегрований розвиток Вінниці. Діалог. Залучення громадян», спрямований на залучення активних представників громадськості та ефективну співпрацю з представниками влади для визначення та подолання основних проблем на шляху до сталого розвитку міста. 
У Полтаві громадський форум «Інтегрований розвиток міста» пройшов 23 червня 2016 року, щоб почути точку зору жителів міста щодо подальшого розвитку Полтави.