Концепція інтегрованого розвитку міста

Концепція інтегрованого розвитку міста – це стратегічний документ, що визначає просторові та змістові напрямки розвитку міста на наступні дванадцять років. Концепція створена за широкого залучення громадськості та є другим за важливістю документом для розвитку міста після Генерального плану.

В період з 2016 року по листопад 2018 року понад 30000 містян взяли участь у різноманітних громадських заходах, зокрема форумах інтегрованого слуханнях, семінарах, засіданнях фокус-груп, щорічному урбаністично-культурному фестивалі «Майстерня міста» та громадському голосуванні за демонстраційний проект. На заходах житомиряни мали унікальну можливість поділитися своїми думками, ідеями та баченням щодо розвитку нашого міста. Зібрані ідеї було опрацьовано місцевими та міжнародними фахівцями та оформлено в цілісний документ – Концепцію інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року.

Концепція інтегрованого розвитку Житомира 2030 має таку структуру:

Концепція розвитку Житомира 2030

Візія “Житомир 2030”

Пріоритети

Ефективне місто

Розвиток конкурентноспроможної економіки

Інноваційне місто

Розвиток людського капіталу, інфраструктури та управління через впровадження нових підходів і технологій

Активне місто

Створення середовища для самореалізації та змістовного дозвілля

Комфортне місто

Сучасна інфраструктура для проживання, ділових людей та відвідувачів міста

Зелене місто

Впровадження принципів сталого міського розвитку та адаптація до змін клімату

Інклюзивне місто

Рівні можливості доступу для всіх категорій мешканців, співпраця та відповідальне врядування, якісна медицина і високий рівень безпеки

3-4 стратегічні цілі до кожного пріоритету

Завдання до кожної цілі

Проекти та заходи
Секторальні плани

Для нас дуже важливий зворотній зв’язок по створеному документу. Долучайтесь до обговорення розвитку нашого міста. Завантажуйте документ та залишайте коментарі, зауваження та пропозиції на цій сторінці чи надсилайте на електронну скриньку: kirmzhytomyr2030@gmail.com

Паспорт міста 2016

Результати аналізу міста Житомир в межах першої фази проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».
Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» створений в рамках міжурядової співпраці України та Німеччини. Метою проекту є розробка та впровадження планів інтегрованого розвитку Чернівців, Вінниці, Житомира та Полтави з урахуванням потреб усіх провідних сфер міського життя. Виконавцем проекту є німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», а фінансують його Уряди Німеччини та Швейцарії.
«Житомир: паспорт міста 2016» містить результати аналізу провідних галузей розвитку міста в межах першої фази проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».
Матеріали зібрані та опрацьовані під керівництвом ментора проекту — Урса Томанна.
Головний дослідник-урбаніст та упорядник паспорту: Владислав Тимінський

Експертна група:

Георгій Мокрицький
Наталія Тарасенко
Олександр Медвідь
Юлія Богоявленська
Жанна Соловйова
Родіон Філатов