Житомирська міська рада та GIZ Ukraine зміцнюють вже існуючий фундамент співпраці, дружби та партнерства

Дата публікації: 03.12.2021

29 листопада відбувся робочий візит директора проєкту “Інтегрований розвиток міств в Україні ІІ” Еріка Швайкгардта до Житомира.

В рамках візиту було проведено спільну нараду з операційного планування за участі Секретаря ЖМР Віктора Клімінського, першого заступника Світлани Ольшанської, профільних заступників Сергія Кондратюка, Марії Місюрової, Олександра Шевчук, керівників ключових підрозділів Вікторії Сичової, Бориса Пахолюка та координаторами проєкту GIZ для визначення планів, ініціатив та ідей, які потрібно реалізувати в рамках Проєкту.

Крім того, в рамках візиту проведено зустріч із мером міста Сергієм Сухомлином із метою вивчення можливостей для співпраці в рамках Проєкту.

«Я дякую GIZ за підтримку та досвід. Фундамент великих проєктів у Житомирі був закладений з початком співпраці саме з GIZ. Працюємо та маємо подальші спільні плани. В наступному році відбудеться реконструкція Водонапірної вежі та спільно реалізуватиметься проєкт з реконструкції вулиці Лятошинського», говорить міський голова Сергій Сухомлин.

Серед планів – розробка екологічної стратегії розвитку громади. Важливими пріоритетами для екологічного розвитку Житомира стануть якість води та повітря, чиста енергія, зелені зони та управління відходами. Чимало заходів, спрямованих на екологічну безпеку, вже реалізовуються у Житомирі. Так, до прикладу, проводиться модернізація інфраструктури водопостачання та водовідведення згідно з усіма європейськими нормами. Тиждень тому введено в експлуатацію ТЕЦ, результатом чого має стати скорочення 12,5 тис. тонн СО2 на рік. До того ж планується будівництво ще трьох ТЕЦ, які також скоротять викиди СО2 та дадуть можливість Житомиру виробляти свою електроенергію для комунальних підприємств та бюджетних організацій. Завершується будівництво сміттєпереробного заводу, який незабаром запрацює у тестовому режимі.

«У приватному секторі планується відійти від колективних сміттєзбірних майданчиків до індивідуальних контейнерів. Програма моніторингу атмосферного повітря у Житомирі наразі розробляється. Проводиться робота й з озеленення міста: за декілька років оновили 8 скверів. В тестовому режимі функціонує модуль Геопорталу “Зелені зони та насадження” та проходить інвентаризація зелених насаджень», говорить заступник міського голови Сергій Кондратюк, наголошуючи, що це лише невеликі частини майбутньої великої стратегії, яка чітко визначить концепцію екологічної політики громади Житомира.

Озвучено також і проблемі питання, які для якісного вирішення потребують залучення експертів. Серед них необхідність проведення деревозаміни у місті, оскільки більшість зелених насаджень вже досягли певної вікової межі, та боротьба розповсюдженням інвазійних рослин.

Загальна стратегія екологічної безпеки у Житомирській громаді чітко визначить пріоритети міста до 2030 року. Важливо зазначити, що такий шлях наше місто пройде чи не першим серед українських міст, позаяк подібних успішних прикладів в Україні ще немає. На державному рівні ініціатива з’явилася нещодавно: 20 жовтня цього року Кабмін ухвалив Стратегію екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату на період до 2030 року, яка була розроблена на виконання Україною міжнародних зобов’язань.

Екологічна стратегія нашої громади буде невіддільною від Плану дій сталого енергетичного розвитку. Адже з 2012 року Житомир взяв на себе зобов’язання скоротити викид СО2, ставши підписантом Угоди мерів.

Для розробки важливого для громади документа буде створена робоча група із залученням фахівців та громадськості.

Нинішній візит став черговим кроком у поглибленні тісної співпраці між Житомирською міською радою та GIZ Ukraine.

Читайте також