Планування сталої мобільності в місті Житомир: міф, мрія чи реальність?

Дата публікації: 16.02.2018

Планування сталої мобільності в місті Житомир: міф, мрія чи реальність?

«Якщо ви плануєте міста для автомобілів і транспорту, ви отримуєте автомобілі і транспорт. Якщо ви плануєте міста для людей і громадського простору, ви матимете людей і громадський простір»
Фред Кент, прихильник ідеї збалансованого розвитку громадського простору у містах

В рамках проекту “Інтегрований розвиток міст в Україні” розпочато планування сталої міської мобільності для міста Житомир із залученням основних зацікавлених сторін під керівництвом міжнародної консалтингової компанії Dornier. План сталої міської мобільності (ПСММ) – це інструмент планування розвитку міста, що забезпечує врахування потреб та інтересів різних цільових груп та зацікавлених сторін та вимог сьогодення в частині екології, охорони здоров’я, безпеки та комфорту міської мобільності.

Це унікальна можливість для Житомира, оскільки далеко не всі міста України мають в арсеналі своїх інструментів розвитку ПСММ. ПСММ для Житомира дозволить дослідити мобільність міста, розробити транспортну модель та план дій на 5-15 років. Окрім цього, такий стратегічний документ необхідний для залучення міжнародних інвестицій, визначення пріоритетних проектів та формулювання технічного завдання для них.
На даному етапі відбувається серія засідань фокус -груп за визначеними пріоритетами, а саме: посилення ролі громадського транспорту, безпека руху, велосипедний рух, розвиток пішохідної інфраструктури, паркувальний простір, зовнішнє сполучення міста. До складу фокус-груп входять представники ключових департаментів, відділів та комунальних організацій Житомирської міської ради, громадських організацій, патрульної поліції, експерти та представники консалтингової компанії Dornier та Rupprecht Consult.

Протягом тижня учасники знайомляться з аналітичними даними, зібраними компанією Dornier, вивчають питання планування транспорту та пересування в місті, генерують ідеї та планують подальші кроки розвитку міської мобільності в Житомирі на засадах сталості, соціальної рівності, екологічної безпеки та підвищення якості життя завдяки компанії Dornier у Житомирі.

Зокрема, на засіданні першої фокус-групи були обговорені результати діагностики поточного стану першого з пріоритетів – «Посилення ролі громадського транспорту». Учасники визначили основні проблеми та виклики, які стоять перед містом у сфері розвитку громадського транспорту, а також окреслили цілі в межах цього пріоритету.

За посиланням можна знайти представлену презентацію: https://drive.google.com/file/d/0B09oynm_XEeHakduVXVlT1FoeW9aaFZkcE5UNHVhbW10WWpz/view

Читайте також