Європейський тиждень мобільності у Житомирі: панельна дискусія під відкритим небом, підрахунок велосипедистів, освітні заходи з безпеки руху, тренінги, виставка електромобілів та багато іншого

Дата публікації: 08.10.2018

Вже другий рік поспіль Житомир долучається до Європейського тижня мобільності (ЄТМ), який традиційно відбувається 17-22 вересня. Цього року ЄТМ підтримав німецько-швейцарський проект «Інтегрований розвиток міст в Україні», в рамках якого здійснюється розробка Плану сталої міської мобільності для Житомира.
Усі 6 днів містяни брали активну участь у тематичних заходах та різноманітних активностях. Так, завдяки аудіороликам у громадському транспорті пасажири дізнавалися цікаві факти про мобільність та громадський транспорт. Учні ліцею №25 та ЗОШ №16 та №28 закріпили правила безпеки на дорозі під час навчально-просвітницьких заходів «Будь помітним на дорозі» та “Шлях до школи”.
20 вересня 2018 року ввечері під відкрити небом на вул. Михайлівській близько сотні містян зібрались під час відвертої дискусія про транспортну політику в місті за участі мера міста Сергія Сухомлина, заступника мера з транспортних питань Дмитра Ткачука, експерта з транспортного планування Дмитра Беспалова, головної експертки проекту «Розробка планів сталої міської мобільності міст Житомир і Полтава» Олени Чернишової (Dornier Consulting). В рамках дискусії було презентовано результати дослідження пересування містян. Виявляється, що більшість житомирян пересувається громадським транспортом (46,0%) або ходить пішки (37,8%). 15% містян використовують автомобіль, а велосипедом користується 1,3% мешканців.
Крім того, в рамках ЄТМ проводився підрахунок велосипедистів. Заміри проводилися в два етапи: вечірній (з 17 по 19 год), та ранковий (з 9 по 11 год) на 13 локаціях міста. В результаті було зафіксовано 1505 велосипедистів.
В Інформаційному центрі для громадян “Житомир 2030” відбулись тренінги «Система управління паркуванням та оцінка вартості паркування» та «Моделювання та управління транспортним попитом».
Кульмінацією ЄТМ стало проведення виставки електромобілів біля кінотеатру «Жовтень».
Нагадаємо, що ЄТМ – це загальноєвропейська ініціатива з популяризації сталих видів транспорту, яка заохочує в рівній мірі враховувати потреби пішоходів, велосипедистів та автомобілістів. Щороку з 16 по 22 вересня його святкують у понад двох тисячах міст і сіл Європи та світу, щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту і велосипедів – збільшувати. В цьому році ЄТМ проходив під гаслом “Поєднуй та подорожуй!” (“Mix and Move!”). Це означає, що, поєднуючи в повсякденному житті сталі види транспорту, ми можемо економити кошти, позитивно впливати на навколишнє середовище та стати щасливішими. В Україні до ЄТМ приєднались 48 міст.

Читайте також