Тактичний урбанізм в дії: проектний офіс GIZ в м. Житомир долучився до цікавого експерименту з трансформації центральної площі «ПАРКування Соборного» в рамках Європейського тижня мобільності

Дата публікації: 04.11.2019

21-22 вересня 2019 року у Житомирі частина центраного майдану Соборний, яка використовується зазвичай під парковку, перетворилась на активний громадський простір в рамках Європейського тижня мобільності.

Протягом двох днів на майдані проходили різні освітні, культурні та спортивні заходи: майстер-класи, воркшопи, лекторії, презентації проєктів та досліджень, показ фільмів, квести. Це дозволило продемонструвати альтернативне використання величезної площі, яка може бути зручною для всіх учасників дорожнього руху за умови грамотного планування та організації.

В рамках заходу також відбулося оголошення переможців конкурсу на участь у проєкті «TUMI: шлях до школи», на який надійшло 22 заявки від житомирських шкіл.

Дискусія «Соборний: майдан чи дорога?» за модерації Павла Шеремети зібрала учасників з кардинально різними поглядами, але дала можливість подивитися на майдан під новим ракурсом.

В цілому захід “ПАРКування Соборного” мав на меті показати містянам, що центральна площа міста може слугувати не лише транспортною розв’язкою, а й бути багатофункціональним простором, зручним та безпечним для всіх.

Читайте також