Нове бачення та реконструкція майданів Соборний та Перемоги: у Житомирі стартує всеукраїнський замовлений містобудівний конкурс. Заявки на участь приймаються до 26 жовтня 2018 року!

Дата публікації: 05.10.2018

Житомирська міська рада організовує містобудівний конкурс на кращу концепцію реконструкції майданів Соборний та Перемоги за підтримки проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», виконавцем якого є німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Мета і завдання конкурсу є надзвичайно амбітними, адже мова йде про комплексну трансформацію центральних площ міста, які знаходяться в самому серці Житомира.

До участі в конкурсі запрошуються команди, до складу яких мають входити архітектори, фахівці з транспортного і ландшафтного планування. Заявки на участь приймаються до 26 жовтня 2018 року.

З цих команд конкурсна комісія визначить три найкращих, які будуть розробляти свої проектні пропозиції під керівництвом досвідчених менторів. По завершенні Конкурсу кожна команда-учасниця отримає винагороду в розмірі 250 тисяч гривень. З трьох запропонованих концепцій буде створено єдиний проект, в якому будуть враховані найкращі пропозиції, напрацьовані трьома командами. Такий європейський підхід є новим не лише для Житомира, а й для інших українських міст, що ставить нові виклики перед організаторами та учасниками.

Детальні умови Конкурсу викладені нижче

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЗАМОВЛЕНИЙ МІСТОБУДІВНИЙ КОНКУРС НА КРАЩУ КОНЦЕПЦІЮ РЕКОНСТРУКЦІЇ МАЙДАНІВ СОБОРНИЙ ТА ПЕРЕМОГИ В МІСТІ ЖИТОМИР

Мета і завдання Конкурсу

Мета конкурсу полягає в розробці концепції майданів Соборний та Перемоги, що включає в себе рішення щодо всіх пішохідних і транспортних сполучень території і створення громадського простору, що буде відображати історичний, архітектурний та культурний характер даної території

Замовник

виконавчий комітет Житомирської міської ради. Конкурс відбувається в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», виконавцем якого є німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH»

Процедура

До участі у Конкурсі допускаються зареєстровані громадські організації, юридичні особи та фізичні особи-підприємці, що відповідно до своїх установчих та реєстраційних документів мають право надавати послуги в сфері архітектури, містобудування, транспортного планування, планування територій та в суміжних сферах діяльності та були запрошені організатором конкурсу на основі кваліфікаційного відбору. Для участі у конкурсі заявник повинен створити проектну команду фахівців з містобудування, транспортного планування та ландшафтної архітектури. Орієнтовна кількість учасників команди має становити 5 осіб (мінімум 3).

Терміни проведення Конкурсу:

  • Прийом заявок на участь                                                             до 26 жовтня 2018 року
  • запрошення авторських колективів до участі у Конкурсі            08 листопада 2018 року
  • оголошення учасників                                                                   16 листопада 2018 року
  • стартовий захі                                                                                 22 листопада 2018 року
  • проміжне обговорення                                                                  10 січня 2019 року
  • здача проектів командами                                                             25 лютого 2019 року
  • оцінка фінальних проектів членами журі                                      04 березня 2019 року
  • виставка конкурсних проектів та оприлюднення конкурсних проектів на офіційному веб-сайті Житомирської міської ради                                        20 березня 2019 року – 20 квітня 2019 року

Винагорода

Після виконання всіх завдань та завершення Конкурсу кожна з трьох команд отримає винагороду у розмірі 250 000 грн на підставі попередньо укладеної угоди.

Мова

Конкурсна документація надається українською мовою.

Термін подачі заявок

Заявки на участь подаються до 26 жовтня 2018 р. за наступною електронною адресою: sump.zhytomyr@gmail.com. Заявки, надіслані після 26 жовтня 2018 року, розглядатися не будуть.

Відбір учасників

Із усіх своєчасно поданих конкурсних заявок будуть обрані три команди для участі у Студіях ідей. Критерії оцінювання наведені в конкурсній документації. Результати конкурсного відбору будуть повідомлені всім заявникам у письмовому вигляді не пізніше 16 листопада 2018 р.

Положення про конкурс можна переглянути у додадках.

Читайте також