Урбаншкола в Житомирі: результати досліджень та пропозиції щодо реконструкції території Замкової гори

Дата публікації: 15.12.2023

14 грудня відбулася презентація та обговорення результатів урбаністичного дослідження території Замкової гори, проведеного в межах Урбаншколи 22-24 вересня за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» у співпраці з Житомирською міською радою.

«Питань багато, простір – відповідальний та важливий. Мене особисто дуже тішить, що стільки людей цікавляться розвитком міста і прагнуть до того, щоб Житомир ставав цивілізованим, комфортним, доступним й відповідав потребам користувачів. Перед нами стоїть амбітна ціль — напрацювати якісні зміни покращення Замкової гори, щоб після Перемоги спільними зусиллями їх запровадити. Ми творимо завтрашній день», – говорить Ірина Мілаш, координаторка проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II» у Житомирі.

Ментори Анастасія Варваніна, Марія Грищенко, Інна Добровольська, Вадим Денисенко та Андрій Каранда презентували результати урбаністичного дослідження Замкової гори.

Вони провели детальний аналіз території: оцінили масштаб, історичну цінність, дослідили особливості ландшафту й інфраструктури, транспортні й пішохідні зв’язки, попрацювали з дендрологічним аналізом.

Врахувавши результати досліджень, експерти дійшли до деяких висновків:

1. Зв’язок з річкою дасть поштовх до оновлення зеленої зони вздовж її берега, ця зона стане логічним продовженням парку не тільки у просторовому сенсі, але й в історичному значенні.

2. Продовження зелені на майдан Соборний вирішить проблему з великим і пустим простором в центрі міста – зв’язок з парком надасть йому нового сенсу.

3. Зона перед костелом – логічне продовження парку.

4. Потенційний зелений простір навколо річки Рудавки створить ще одну зелену зону та поєднає Свято-Успенський архієрейський собор з центром.

5. Оновлення вказаних пішохідних зв’язків ще більше відкриє пішохідні туристичні маршрути навколо історичної частини Житомира для жителів та гостей міста.

«Нашими фаховими консультантами було проведено дослідження, а в мережі містяни брали участь в опитуванні на тему їхнього бачення цього питання. Сьогодні ми тут з метою більш детально обговорити цю тему, щоб після Перемоги, під час реконструкції, не допустити жодної помилки і зробити цей простір місцем, де кожен містянин чи турист відчуватиме себе як вдома», –  сказала перша заступниця міського голови Світлана Ольшанська.

За інформацією Житомирської міської ради.

Читайте також