Відродження скверу на Лятошинського та концерт КАТІ CHILLY
В рамках проекту «Майстерня міста 2018» у Житомирі проходять дискусії, концерти, воркшопи – багато різного, корисного та цікавого.
Дискусія щодо відродження скверу на розі Небесної Сотні та Лятошинського зібрала чимало учасників. З презентацією проекту майбутнього скверу виступив головний архітектор Житомира Юрій Безбородов. За його словами, реалізація проекту відбудеться вже цього літа. У сквері планується створення дитячого майданчику з антитравматичним покриттям. А для людей похилого віку буде виділена територія зі спеціальними столами для гри у шахи та шашки. Для комфортного відпочинку будуть встановлені лежаки, повернуті один до одного для спілкування віч-на-віч. Для збереження газону – прохід до лежаків буде оздоблено для вільного росту трави. Також будуть присутні «антивандальні» лави, частини яких виготовлені з бетону. Лави виконані у двох варіантах: звичайні, для тих, хто присів на хвилинку, та лави зі спинками – для більш тривалого відпочинку.
Дерева вирубувати не будуть. Це пояснили тим, що через брак громістких локацій буде нестача тіні, тому зелені насадження по периметру стануть у нагоді. Також для дерев будуть проведені автоматичний полив та освітлення знизу-вверх. Освітлення, виконане з міцного, антипробивного скла, буде влаштоване й у плитку, з якої викладатимуть доріжки.
У сквера не буде виділений центр, аби кожна з присутніх там компаній могла зробити власний для себе. На прилеглій територій будуть встановлені громадські туалети, а зі сторони Житнього ринку – парковка для велосипедів, самокатів тощо.
Для забезпечення правопорядку планується встановлення камер відео нагляду та щогодинне патрулювання поліції у сквері.
З цікавими пропозиціями щодо облаштування скверу виступила жителька міста Аліса. Вона запропонувала ідею створення фонтану пам’яті Небесної сотні. Для цього вже розроблені креслення, макети у 3D, вирішені технічні завдання та зведений кошторис. Фонтан буде виконаний з бронзи, 60 см у діаметрі та на його зведення потрібно 5000$. Цей проект буде поданий на бюджет участі, та може бути втілений з наступного року. Також Аліса запропонувала цікаві ідеї зі створення Поліських кам’яних садів у сквері.
Після презентацій розмови про сквер продовжились з учасниками дискусії у форматі запитання-відповідь.
Гостею «Майстерні міста 2018» цього року стала українська співачка музикант і композитор – Каті Chilly. Перед початком свого концерту співачка звернулася до шанувальників її таланту зі словами:
«Для мене еко-свідомість – це взаємодія, взаємодопомога, ієрархічний спосіб мислення та милосердне життя. Дуже сподобався символ, про який говорили на дискусії щодо відродження скверу на розі Небесної сотні та Лятошинського. Лотос – це прекрасна квітка, яка виникає з бруду, але вона надихає. Даний проект фонтану створений із долонь, які підтримують один одного. Він як символ виражає відчуття надії. Кажуть, що спочатку дівчата закінчать співати, а потім пташки. Я веду до того, що раніше співали не тільки на сцені, а й для того щоб, відчути своє місце у світі та взаємодію одне з одним».