У РОЛІ РЯТУВАЛЬНИКІВ ТА ПОЛІЦЕЙСЬКИХ: «МАЙСТЕРНЯ МІСТА» – ДЛЯ ДІТЕЙ

Дата публікації: 20.07.2023

Понад 200 дітей житомирських освітніх закладів знайомляться з роботою силових підрозділів громади. Малеча випробовує себе у ролі рятувальників та поліцейських.

Побіч пожежного автомобіля у спеціальних шоломах через смугу перешкод  дітлахи біжать до пожежних рукавів та струменем води намагаються збити м’яч на спеціальній підставці.

Потому – знайомляться з технікою та засобами, за допомогою яких фахівці ДСНС рятують людей при ДТП та при надзвичайних ситуаціях.

Малеча розглядає пневматичну подушку та гідравлічний акумуляторний розтискач. Рятувальники пояснюють: «Пневматична  подушка підіймає вантаж до 20 тонн на висоту до 30 см. Якщо подушку ставити одна на одну  – можна підняти вантаж до 60 тонн…. Такий розтискач призначений для того,щоб щось стискати й розтискатиЯкщо, наприклад, впала плита, ми можемо її підняти цим розтикачем та просунути подушку Ми використовуємо його для розтискання металевих деталей автомобіля»

13-річний Іван приміряє хімічний захисний костюм. Каже, в такому спецодязі почувається незручно. «Костюм використовують при виїзді на надзвичайну ситуацію, пов’язану з небезпечними хімічними речовинами, – знає Іван. -Костюм захищає від небезпечних речовин,  та працювати в ньому, мабуть, не дуже комфортно рятувальникам. Робота їхня важлива».

Також діти вчаться протимінній безпеці – слухають про різновиди мін та правила поводження з ними.

Поруч –  ще одна локація, де малеча вивчає з патрульними дорожні знаки, їх значення та де встановлюютьсяЧерез гру «Регулювальник» діти сприймають  важливу інформацію і вивчає жести регулювальника.

Семирічний Даня підвищив свою обізнаність:«Рука догори означає, що всі мають зупинитися. Якщо регулювальник стоїть до вас лівим боком та витягнув вперед руку – можна їхати у будь-якому напрямку”Поліцейським бути сподобалося,  радіє семирічний хлопчик.

Читайте також