Дракони — «рулять». У межах «Майстерні міста» кожен охочий міг приборкати свого «дракона»

Дата публікації: 23.07.2023

ГО «Федерація з веслування на човнах «Дракон» провела для житомирян та гостей міста майстерклас. Захід відбувався у межах «Майстерні міста» за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що впроваджується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії.

Усі охочі мали можливість безоплатно познайомитися з технікою плавання на човні.

Заняття проводив майстер спорту та багаторазовий призер України з веслування на байдарці, майстер спорту з веслування на човнах «Дракон» та призер чемпіонатів Європи з драгонботу Дмитро Мороз.

«Веслування на човнах сприяють розвитку фізичних якостей і укріпленню організму.  У драгонботі немає вікових обмежень — займатися спортивним веслуванням можуть з 12 до 60 років і старші.  Для охочих поплавати на цих човнах немає особливих вимог до фізичної форми, адже у цьому виді спорту люди працюють командою, де головне — спільний дух та наполегливість», – розповідає  Дмитро Мороз.

Учасники майстеркласу ознайомилися з правилами безпеки на воді та поведінки у човні, вчилися виконувати дії у випадках, коли човен перевернеться. Вивчали надання першої допомоги у травматичних випадках. Досвідчений тренер також показав техніку з веслування, як правильно та швидко сідати й виходити з човна, зберігати рівновагу та керувати човном на дистанції. Ознайомили учасників майстеркласу  з термінологією, що використовується у веслуванні на «драконах».

«Шкода, що через погані погодні умови, ми не змогли вийти і поплавати на відкритій воді. Проте ознайомче заняття з тренером було дуже цікавим. Я давно мріла займатися цим видом спорту. Через війну я з сім’єю переїхала в Житомир з Маріуполя. Хочеться займатися командним видом спорту, інтегровуватись в суспільство та знаходити нових знайомих», – говорить Вікторія, учасниця майстеркласу.

Читайте також