Розробка плану сталої мобільності та безпеки дорожнього руху для навчальних закладів, планування громадських просторів і зелених коридорів

Дата публікації: 06.06.2018

У рамках «Майстерні міста 2018» пройшов воркшоп з розробки плану сталої мобільності та безпеки дорожнього руху для навчальних закладів. Представник компанії Dornier Consulting Мартин Волак представив план сталої мобільності на зразок міста Гдиня (Польща), вважаючи, що досвід країн-сусідів є дуже корисним задля реалізації проекту сталої мобільності у Житомирі.

План сталої мобільності – це документ, який охоплює стратегічний розвиток міста, а саме: транспорту та дорожнього руху. Для створення цього плану було залучено велику кількість спеціалістів з різних сфер діяльності.

У ході розробки було визначено, що для міста Житомира є пріоритетним 6 основних напрямків, а саме:

  • посилення ролі громадського транспорту;
  • стимулювання пересуватись пішки;
  • впорядкування припаркованого транспорту;
  • безпека руху;
  • велосипедний рух;
  • сполучення міста з іншими містами.

Крім цього відбувся воркшоп з планування громадських просторів і зелених коридорів.

Олена Чернишова транспортна експертка та аналітик компанії Dornier Consulting розповіла, що на початку воркшопу за допомогою карти вони визначали мікрорайони, в який вже існують громадські простори та потенційні райони для їх облаштування.

«В ході нашої роботи за допомогою опитування «12 критеріїв якості», наша команда опитали містян про якість міських просторів на таких вулицях як: Лермонтовська, Пушкінська, Новий бульвар, а також щодо локації вежа. Опитування складалося з трьох основних критеріїв : захист, комфорт та задоволення за якими оцінювалась кожна вулиця, з 36 балів-26 отримала вулиця Новий бульвар», – зазначила Олена Чернишова.

У другій частині воркшопу всі присутні мали змогу долучитися до обговорення щодо об’єднання вже існуючих просторів між собою зробивши зелений коридор.

Читайте також