В рамках проведення урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста» Житомир 2018, відбулася презентація проекту «Компостування органічних відходів»

Дата публікації: 09.06.2018

9 червня, в рамках проведення урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста Житомир 2018», відбулася презентація проекту «Компостування органічних відходів».
«Наш проект має на меті надати поштовх для розвитку екологічної грамотності серед учнів, допомогти школярам отримати практичні навички щодо сортування органічних відходів, а не суто теоретичну інформацію, щодо відповідального споживання»- розповідає директор ЗОШ І-ІІІ ступенів № 28 м. Житомира ім. гетьмана І. Виговського Глінчевська Яніна.

Учнями школи було винайдено рішення щодо використання відходів зі шкільної ідальні.

«Щоденно в шкільній їдальні накопичується від десяти до тридцяти літрів органічних відходів які, зазвичай, потрапляють на смітник. На сміттєзвалищі відходи гниють, виділяючі шкідливі гази та неприємний запах. Продукти розпаду відходів призводять до самозаймання сміттєзвалища. Це є небезпечним і потребує затрат на ліквідацію пожеж. Тому ми вирішили що можемо використати відходи з користю для оточуючого середовища, та перетворити на органічне добриво — компост. І все це прямо на території школи», – розповідає учень школи.

На території школи буде встановлено компостер, який перероблятиме органічні відходи в добриво. Отриманим добривом планується підживлювати дерева, кущі та інші насадження на території навчального закладу, а в майбутньому і на території усього мікрорайону Крошня, тим самим сприяти озелененню міста.

«Здобутими знаннями та набутим під час реалізації проекту досвідом ми будемо ділитися з учнями інших шкіл та мешканцями міста. Ми прагнемо залучити сусідню школу (№16) й прилеглі садочки (№24, 65) й прилеглі кафе, аби охопити якомога більше аудиторії й сприяти безвідходному виробництву», – резюмувала директор Яніна Глінчевська.

Читайте також