В Житомирі стартував шостий урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста Житомир 2021: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ 6.0»

Дата публікації: 12.07.2021

З 24 по 26 червня 2021 р. в Житомирі проходить щорічний урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста Житомир». Фестиваль має на меті залучення мешканців до процесів розвитку та оновлення міста, об’єднує соціально-корисні ініціативи, ідеї містян і слугує комунікаційним майданчиком між громадою, бізнесом і владою. Організаторами фестивалю «Майстерня міста Житомир» є Житомирська міська рада, комунальна установа «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради та німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках німецько-швейцарського проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ».

Цьогорічна Майстерня міста повертається до більш традиційного формату проведення активностей і проходить біля Краєзнавчого музею. На житомирян чекає цілий марафон змістовних активностей. У програмі фестивалю заплановано близько 40 заходів: презентації міських проєктів, дискусії, обговорення на теми міського розвитку, опитування щодо платного паркування та реконструкції Гідропарку, лекторії, урбан-дослідження, майстер-класи з йоги та фігурного катання, квести, виставки картин та ігри. Зокрема, на відкритті Майстерні міста мер міста була презентована концепція реконструкції Гідропарку. Майстерня міста Житомир також запрошує на ранкову каву із заступником Житомирського міського голови з питань транспорту і мобільності Олександром Шевчуком та головним архітектором міста Ольгою Бронштейн. Формат зустрічі передбачає цікаву розмову на тему міського розвитку протягом години за ранковою кавою, невимушене спілкування та можливість поставити цікаві питання публічним особам міста.

Що таке Майстерня міста? Майстерня міста як урбаністично-культурний проект виникла у м. Львів у 2012 році. Це платформа для ефективного діалогу між органами місцевої влади, громадськими організаціями, бізнесом, експертами та містянами, які зацікавлені у розвитку рідного міста та прагнуть спільно вирішувати проблеми громади. У Житомирі Майстерня міста вперше була проведена у 2016 році та отримала активну підтримку громади.

Довідка: Проєкт «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, Подільський район Києва, Полтава, Мелітополь та Харків. Проєкт фінансують Уряди Німеччини та Швейцарії.

Читайте також