Працею можна повернути людині надію на гідне життя, – Вікторія Краснопір
Трудова реабілітація безхатченків, як шлях до повернення в суспільство – такого висновку дійшли учасники публічної дискусії щодо проблем безхатченків у місті та організації їх трудової діяльності. Дійство відбувається в рамках “Майстерні міста”.
“Сьогодні ми презентуємо результати спільної роботи. І ми прагнемо сформувати напрямок розвитку нашого закладу, визначити ключові проблеми та пріоритети”, – розповів Владислав Паламарчук, голова благодійної організації “Милосердя”.
Участь в дискусії також взяли самі безхатченки, які наразі перебувають у Комплексному центрі допомоги громадянам, які потрапили у складні життєві обставини.
“Я вже 10 років на вулиці. Бачив що завгодно. Але після того, як потрапив у центр оформив пенсію, відновив документи, і маю де жити”, – поділився Володимир, безхатченко. Деякі безхатченки, завдяки роботі центру, відновили не лише документи. “Я був у тюрмі, потім на вулиці, мені ампутували частину кінцівок. Я був на дні. Потім я потрапив у центр. Зараз, я маю роботу, сім’ю, маленьку донечку і друзів. Я зміг повернутись”, – розповів Олександр, безхатченко. Житомиряни мали можливість відповісти на питання про відношення до безхатченків та який необхідно обрати шлях реабілітації таких людей. Сьогодні влада спільно із громалською організацією “Милосердя” представила проект створення ремонтк інвалідних візків.
“В центрі є постійно декілька десятків людей. Їм потрібно за щось жити і паралельно їм потрібно проходити соціалізацію. Це можна зробити лише через роботу. Працею можна повернути людині надію на гідне життя. Цей проект дозволить створити матеріальну базу розвитку центру”, – констатувала Вікторія Краснопір, директор департаменту праці та соціального захисту населення міської ради.
Результати дослідження ляжуть в основу програми розвитку центру.
Джерело: Житомирська міська рада