Експерти проаналізували перші результати роботи із громадою на “Майстерні міста”

Дата публікації: 12.06.2017

Експерти проекту “Інтегрованого розвитку міст України” у сфері культури, екології, економіки та проблематики житла представили результати дослідження, яке провели в перший день майстерні.
“Кожен житомирянин міг заповнити анкету. Цю інформацію проаналізували експерти та запропонували свої кроки для вирішення проблем. Це важливий зв’язок між громадою та владою”, – розповів Микола Костриця, директор департаменту економічного розвитку.
Зокрема мова йшла про розвиток культурного простору міста. В анкеті житомиряни відповідали на питання про культурні акції та заклади в їх мікрорайонах. На основі відповідей експерти дійшли висновку, що є певні прогалини у розвитку локальних культурних просторів.
“Сьогодні в Житомирі торговельні центри складають велику конкуренцію закладам культури. Це погано. Людину привчають до споживацького способу життя. Потрібно формувати інший спосіб. Зокрема у Польщі в бібліотеці, коли молода мама приходить працювати над дисертацією, то дитина має можливість гратись на спеціальному майданчику. Це формує повагу до науки”, – розповів Микола Ліпісівіцький, експерт.
Далі фахівці обговорили проблематику купівлі житла у Житомирі. Зокрема мова йшла про дефіцит вільної землі та неврахування сусідніми сільськими громадами інтересів Житомира при видачі дозволів на будівництво житла поруч із межею міста.
“Сільська громада надає дозвіл на будівництво, а місто має вкладати мільйони гривень на розвиток інфраструктури. І це велика проблема”, – наголосила Оксана Рафальська, експерт.
Дискусія поміж експертів та присутніх активних житомирян спрямована на пошук рішень, які мають лягти в основу владних рішень для вирішення озвучених проблем.
Завтра з 10 ранку на майданчику позуч з обласною бібліотекою Олега Ольжича продовжиться урбаністичний фестиваль “Майстерня міста”. Отримані дані будуть використані під чам роботи групи “Інтегрованого розвитку міст України”.

Джерело:Житомирська міська рада

Читайте також