В Житомирі продовжують працювати над створенням Екологічної стратегії

Дата публікації: 15.12.2023

15 листопада Житомирі відбулася зустріч експертів, громадськості та науковців, з метою напрацювання одного із розділів Екологічної стратегії.

Основна тема: «Аналіз сучасного стану зелених насаджень як складової Екологічної стратегії Житомирської міської територіальної громади до 2050 року».

Один із розділів важливого документу — «Озеленення». Під час сьогоднішньої зустрічі аналізували сучасний стан зелених насаджень, рекреаційних об’єктів приміських лісів Житомира та рівень їх благоустрою.

Федір Марков – експерт з питань озеленення проєкту “Інтегрований розвиток міст в Україні”, доцент Поліського національного університету, разом з учасниками проводили SWOT аналіз, який і ляже в основу написання одного із розділів Стратегії.

«Це перша фокус група, яка працює з питання озеленення в межах розробки Стратегії. Сьогодні ми визначимо слабкі та сильні сторони, можливості та загрози для зелених насаджень Житомира. Також ми обговоримо, як зберегти біорізноманіття міста та стан зелених насаджень нашого міста», – говорить Федір Марков.

«Питання, що стосуються довкілля є дуже важливими. Адже людство залежить від природи, а не природа від нас. Тому документ, над яким ми працюємо, – є стратегічним та важливим для кожного мешканця нашої громади. Головним аспектом розробки та реалізації Стратегії є посилення співпраці між владою, громадськістю міста, науковою спільнотою, бізнесом та іншими суб’єктами місцевого розвитку з метою досягнення максимального соціально-економічного та екологічного ефекту», – говорить Поліна Червінська, начальник відділу екології міської ради.

Організатором заходу є Житомирська міська рада в межах розробки Екологічної стратегії Житомирської міської територіальної громади за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії.

Читайте також