Зелений порядок денний Житомира: місто розпочинає розробку Екологічної стратегії

Дата публікації: 23.11.2023

Житомирська міська рада розпочинає роботу над розробкою Екологічної стратегії Житомирської міської територіальної громади до 2030+ року за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини і Швейцарії.

22 листопада відбулась перша установча зустріч Міждисциплінарної робочої групи, до складу якої входять ключові підрозділи ЖМР, представники вищих навчальних закладів міста, громадськості, депутатського корпусу та GIZ.

Розробка стратегії відбуватиметься за підтримки групи локальних експертів на чолі з ментором Тетяною Омеляненко. З боку міської ради координує розробку стратегії відділ екології та збереження природних ресурсів під керівництвом Поліни Червінської. Учасники затвердили план розробки Екологічної стратегії та обговорили основні виклики, які стоять перед містом.

Охорона атмосферного повітря, водних, земельних ресурсів, озеленення, адаптація до змін клімату та управління відходами — напрямки, які охоплюватиме документ.

«Він має стати дорожньою мапою для екологічного та збалансованого розвитку міста з метою покращення якості всіх сфер життя містян. Тільки спільна та послідовна робота може  зробити збереження навколишнього природного середовища справжнім пріоритетом», — зазначила перша заступниця міського голови з питань діяльності органів ради Світлана Ольшанська і наголосила на важливості екологізації бізнесу. Адже підприємства мають пристосовуватися вже до міжнародних норм у сфері екології.

Увага до питань збереження та захисту довкілля має бути збільшена  і в контексті нашого євроінтеграційного розвитку та енергетичної незалежності та безпеки. Про це сказала депутатка Житомирської міської ради Людмила Зубко,  підкреслюючи важливість екологічної освіти у дітей.

«В Україні не так багато громад, в яких є екологічна стратегія. Житомир є одним із перших міст, яке бере на себе цю відповідальність, —  говорить Ірина Мілаш, координаторка проєкту “Інтегрований розвиток міст в Україні II” у Житомирі. — Документ  буде спрямований, але його успіх  залежить  в тому числі і від залучення максимальної кількості експертів, практиків і містян ще на етапі планування і розробки».

Екологічна стратегія є необхідною умовою впровадження пріоритету «Зелене місто» Концепції інтегрованого розвитку Житомира  та відповідає Цілями сталого розвитку до 2030 року.

Читайте також