У Житомирі відбувся перший водний форум

Дата публікації: 01.12.2023

Ціль Водного форуму полягає у розвитку сталого управління водними ресурсами Житомирщини та обговоренні шляхів досягнення сталого розвитку водного господарства. Завдання форуму включають обмін досвідом, ідентифікацію та аналіз проблем, розробку стратегій для вирішення водно-екологічних проблем, а також встановлення партнерства між учасниками з різних секторів для спільної роботи у сфері водних ресурсів​​.

«Захід важливий. Не лише тому, що будемо обговорювати стратегічні речі. А тому, що ми працюємо на те, що отримують наші майбутнє покоління. Коли в таких умовах, в час повномасштабної війни ми обговорюємо теми екології, теми майбутнього. Це вражає. Це надихає. Боремося, віримо в ЗСУ, та будуємо майбутнє для наших дітей. Дякую GIZ за багаторічну працю з Житомиром. Ми починали з маленьких проектів. І вже маємо великі здобутки. Зменшення викидів СО2, наприклад. Впевнений, ця робота, перший водний форум Житомирщини, теж дасть вагомі результати в майбутньому. Дякую всім партнерам, які нам допомагають. Дякую UNICEF. Складні умови. Але завдяки фінансовій підтримці водоканалів України — можемо модернізуватись. Дякую всім партнерам! Дякую словенському фонду, який надав грант на реконструкцію ГКНС. Це все — вклад в майбутнє. Дякую Світовому банку. Ще чекаємо на відкриття наших сучасних очисних споруд», — Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова.

Організатори форуму — Житомирська міська рада в межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини і Швейцарії.

«Ми всі вболіваємо за екологію, за наше місто. В умовах війни маємо протистояти і іншим викликам. Для сталого цивілізованого розвитку в подальшому. Водний форум — це частина процесу розробки екологічної стратегії. Я координаторка цього проєкту. Мене тішить, що ми завжди в контакті з місцевим самоврядуванням, з містянами. Кожен з нас експерт. Можемо разом напрацювати документ. Від води залежить і наше ментальне, і фізичне здоровʼя. Сталий розвиток міста неможливий без доступу містян до чистої води. Коли ми зможемо за кілька років зібратись і підбити підсумки, сподіваюсь, що матимемо гарні результати спільної роботи», — Ірина Мілаш, координаторка проєкту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» в м. Житомир.

Захід об’єднав представників національних та місцевих органів влади, водних асоціацій, комунальних підприємств водопостачання, профільних організацій та наукових установ, експертів, активістів у сфері екології та водних ресурсів. Загалом у форумі взяли участь більше 80 учасників.

Президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький окреслив головні проблеми галузі та висловив сподівання, що спільна праця допоможе знайти шляхи їх вирішення.

«Асоціація водоканалів завжди підтримує такі ініціативи. Наші водні форуми ми проводимо вже багато років. Сьогодні ми з колегами тут. Для водоканалів питання екології дуже важливі. Ми з екологами обʼєднуємо зусилля, зокрема, аби вносити зміни в законодавство. Спільні кроки. На шляху до мети. Дякую UNICEF, «Червоному хресту» та всім партнерам, які підтримали водоканали України з перших тижнів війни. Підтримали постраждалі від атак рф водоканали. Ми спільно з UNICEF створили окремий підрозділ, який узагальнює проблеми прифронтових водоканалів і передаємо їх партнерам закордон. Стратегія України щодо поводження з водними ресурсами — важлива. Беремо з джерел і повертаємо в джерела! Цей форум — один із маленьких кроків на цьому шляху».

За модерації голови водного комітету Асоціації професіоналів довкілля (PAEW), кандидатки географічних наук Мар’яни Гінзули фахівці обговорили державну водну політику в умовах кліматичних змін, стан водних ресурсів на територіях громад Житомирщини, фінансові інструменти, методи моніторингу стану вод та обмінялися практичним досвідом, яким чином можна подолати спільні проблеми.

Напрацювання форуму стануть основною розділу про водні ресурси Екологічної стратегії Житомирської міської територіальної громади.

Запис трансляції форуму можна подивитись на сторінці Житомирської міської ради у Facebook: https://www.facebook.com/miskaradazt/videos/882106283166807/

Читайте також