Перший водний форум Житомирщини: основні акценти
29 листопада відбувся Перший водний форум Житомирщини, присвячений шляхам сталого розвитку водного господарства. Організаторами форуму є Житомирська міська рада в межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини і Швейцарії
Захід об’єднав представників національних та місцевих органів влади, водних асоціацій, комунальних підприємств водопостачання, профільних організацій та наукових установ, експертів, активістів у сфері екології та водних ресурсів. Загалом у форумі взяли участь більше 80 учасників.
«Перший водний форум Житомирщини – дуже важливий захід. Не лише тому що обговорюємо стратегічні речі, а тому що працюємо на те, що отримають наші майбутні покоління. Коли в таких умовах, в час повномасштабної війни ми обговорюємо теми екології, це вражає і надихає. Боремося, віримо в ЗСУ, та будуємо майбутнє для наших дітей. Дякую GIZ за багаторічну співпрацю з Житомиром. Ми починали з маленьких проектів. І вже маємо великі здобутки. Усі чекаємо на відкриття наших сучасних очисних споруд та продовжуємо роботу», — зазначив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин
Заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський розповів про проєкти, які було зроблено навіть попри війну, а саме у 2022 році завершено роботи з будівництва нових очисних споруд міста Андрушівка, що припинило скид неочищених стоків в р. Гуйва – праву притоку р. Тетерів. В 2023 році збудовані та уведені в експлуатацію нові очисні споруди господарсько-побутових стоків у селищі Миропіль Житомирського району, що припинило скид неочищених стоків в р. Случ.
Президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький окреслив головні проблеми галузі та висловив сподівання, що спільна праця допоможе знайти шляхи їх вирішення.
За професійної модерації голови водного комітету Асоціації професіоналів довкілля (PAEW), кандидатки географічних наук Мар’яни Гінзули фахівці обговорили державну водну політику в умовах кліматичних змін, стан водних ресурсів на територіях громад Житомирщини, фінансові інструменти, методи моніторингу стану вод та обмінялися практичним досвідом, яким чином можна подолати спільні проблеми. Напрацювання форуму стануть основною розділу про водні ресурси Екологічної стратегії Житомирської міської територіальної громади.
Запис трансляції форуму можна подивитись на сторінці Житомирської міської ради у Facebook