Містобудівний кадастр як необхідна умова інвестиційної привабливості: у Житомирі відбулась Cтратегічна сесія зі створення та ведення містобудівного кадастру в Україні
17 березня 2018 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з німецько-швейцарським проектом «Інтегрований розвиток міст в Україні» провели Стратегічну сесію зі створення та ведення містобудівного кадастру в Україні для обговорення поточного стану, проблем та викликів, пов’язаних з розбудовою системи містобудівного кадастру на державному, регіональному та місцевому рівнях на основі сучасних геоінформаційних технологій.
Відкрив Стратегічну сесію містобудівного кадастру віце-прем’єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Україні Геннадій Зубко, який наголосив на тому, що зі створенням містобудівного кадастру ми досягнемо якості, публічності та оперативності прийняття управлінських рішень, покращення інвестиційного клімату, спрощення та прискорення дозвільних процедур у сфері будівництва, прозорість процесів просторового планування, проектування та будівництва, а також нові можливості для розвитку та економічного зростання регіонів.
В рамках Стратегічної сесії відбулась презентація інтерактивної моделі міста CityScope, розробником якої є німецький університет Хафенсіті м. Гамбург. Житомир став одним з чотирьох міст України (разом з іншими містами-учасниками проекту), де розглядається можливість застосування в майбутньому такого інноваційного та високотехнологічного інструменту для оптимізації процесів міського планування та розвитку. Зокрема, на прикладі пошуку земельної ділянки під будівництво готелю в Гамбурзі було продемонстровано, наскільки неймовірно простим може бути процес вибору земельної ділянки та ще й за певними критеріями, які інвестор визначає самостійно, – наявність поблизу зелених зон, закладів харчування, фітнес-центрів, близькість до аеропорту.
Мер міста Житомир Сергій Сухомлин зазначив: «Дійсно, система містобудівного кадастру є основою для міста. Житомир перше місто в Україні, яке доступно та в повному обсязі оприлюднили всю публічну частину креслень генерального плану міста. Ми розуміємо, що це є зручно для підприємців та інвесторів. Не потрібно нікуди ходити, можна отримати достовірну інформацію з вільного доступу».
У свою чергу, керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Брандт висловив підтримку і зауважив, що Уряд Німеччини готовий долучитися і надати допомогу у створенні містобудівного кадастру. «В країні необхідну створити систему, яка буде надавати геопросторові дані про систему кадастру, власників земельних ділянок і їх межі. Адже земля – головний актив будь-якої громади, який дозволяє в першу чергу залучати інвестиції і розвивати місцеве самоврядування», – підкреслив Матіас Брандт.
Містобудівний кадастр України буде створений за рахунок державної підтримки, міжнародних партнерів, експертного середовища та місцевого самоврядування.
У заході взяли участь фахівці Мінрегіону, органів місцевого самоврядування, проектних інститутів, представники BRDO, IDLO, донорських та громадських організацій, архітектори та науковці зі всієї України.
За результатами Стратегічної сесії учасниками були напрацьовані рекомендації та пропозиції щодо розбудови системи містобудівного кадастру, які будуть направлені до Кабінету Міністрів України.