У місті відбувся ІІІ форум «Інтегрований розвиток Житомира»

Дата публікації: 01.12.2017

Житомир – це дім для тисяч мешканців. Тут має бути комфортно, безпечно та затишно для кожного. Як житомиряни можуть впливати на процеси планування та розвитку міста? Навіщо потрібна Концепція інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року? Яким чином влада, громада та бізнес можуть об’єднати зусилля для досягнення спільної мети?

Ці та інші питання обговорювали в рамках Третього форуму «Інтегрований розвиток Житомира», який відбувся 1 грудня у ННІ іноземної філології Житомирського державного університету ім. Івана Франка. Цей захід є продовженням діалогу, започаткованого у 2016 році під час Першого форуму інтегрованого розвитку міста, який зібрав близько 250 учасників.
Привітав учасників зі стартом форуму заступник міського голови Матвій Хренов:

«Розвиток міста без залучення ідей мешканців та їх думок неможливий. Ми хочемо створити комфортне місто для кожного. Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» допомагає нам визначити шлях для досягнення поставлення мети».

В першій частині Форуму було презентовано і обговорено методологію та напрацювання проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» в м. Житомир. Окрім того, учасники заходу працювали над проектами розвитку Житомира до 2030 року в форматі «Світового кафе» (The World Café). Результати роботи в групах будуть включені до Концепції інтегрованого розвитку Житомира 2030, розробку якої зараз здійснює група іноземних та місцевих експертів.

«Сьогодні формат «Світового кафе» – це інструмент. Ті завдання, які сьогодні має зробити місто – увійдуть в проекти, а ті, в свою чергу, в проектні плани. Найкращим інструментом є проектний план, адже саме він дає відповіді на запитання, що саме потрібно зробити, як це потрібно зробити, коли це потрібно зробити і хто це буде робити», – зазначив Павло Шеремета, засновник Майстерні Стратегії PRORYV, колишній міністр економічного розвитку та торгівлі України.

Читайте також