У Житомирі проходить Європейський тиждень мобільності

Дата публікації: 20.09.2021

Житомиряни активно долучаються до заходів в рамках Європейського тижня мобільності. Цього року Європейський тиждень мобільності залишить після себе і «тверді результати»: містяни долучилися до майстерні вуличних меблів і встановили лавочки з палетів для облаштування простору біля новоствореного скейт-парку.

Такі швидкі і недорогі рішення дозволяють змінити простір на більш дружній і підсилити відчуття відповідальності мешканців перед міським простором, адже можна не чекати, а власними силами змінювати місто.

Крім того, 25 вересня у приміщенні Житомирської міської гімназії №23 відбулися презентація та публічне обговорення попередньої концепції реконструкції вул. Лятошинського: «Реконструкція вулиці Лятошинського: чи є майбутнє без машин?». Громадське обговорення відбулось за участі проєктанта, головного архітектора Ольги Бронштейн, а також мешканців прилеглих будинків, представників батьківського комітету школи, бізнесу та активних громадян, які вболівають за місто, в рамках Європейського тижня мобільності.
Зараз на вулиці Лятошинського відсутня єдине середовище, немає однорідного покриття, не передбачена інфраструктура для маломобільних громадян і велосипедистів, та й сама вулиця загалом орієнтована на автомобілістів, а не на пішоходів. Дуже важливо, щоб при впорядкуванні були максимально враховані інтереси всіх користувачів. Зібрані ідеї та пропозиції будуть передані на розгляд міської влади для доопрацювання представленої концепції.

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – це загальноєвропейська ініціатива, спрямована на покращення стану довкілля і умов життя в громадах. Захід заохочує місцеву владу європейських країн запроваджувати та підтримувати сталий розвиток транспорту і спонукати мешканців спробувати альтернативні види транспорту. Щороку ЄТМ відбувається наприкінці вересня.

Цього року організатором Європейського тижня мобільності у Житомирі є КУ «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради в рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ».

Читайте також