ЛІЦЕЙ №4 МІСТА ЖИТОМИРА ЗЕКОНОМИВ БІЛЬШЕ ПІВМІЛЬЙОНА КУБОМЕТРІВ ГАЗУ

Дата публікації: 20.06.2023

Наприкінці 2015 року у Ліцеї №4 почала роботу твердопаливна котельня, встановлена в рамках співпраці міста з Програмою розвитку ООН по проєкту “Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі України”. В ході реалізації проєкту Житомир отримав чотири котли на біомасі потужністю 220 кВт кожен, два з яких було встановлено в Ліцеї №4, а ще по одному – в ЖДНЗ №10 та Поліському національному університеті.

В якості палива котельня ліцею використовує пелети з відходів сільськогосподарської діяльності (соломи). Якщо до встановлення котлів на біомасі ліцей використовував за рік до 100 тисяч і більше кубометрів газу, то з 2016 року для опалення приміщень використовуються виключно солом’яні пелети.

Загальний обсяг природного газу, що вдалося замістити на місцеве паливо завдяки роботі котельні, складає близько 560 тисяч кубометрів. Інший результат роботи котельні – зменшення викидів парникових газів від спалювання викопних видів палива, що становить більше однієї тисячі тонн вуглекислого газу (СО2) за період 2016-2023 років.

Публікацію підготовлено в рамках Європейського тижня сталої енергії у Житомирській громаді з метою ознайомлення мешканців громади з проєктами відновлюваних джерел енергії, які реалізовані у Житомирі.

Програма інших заходів Європейського тижня сталої енергії у Житомирській громаді доступна за посиланням: https://zt-rada.gov.ua/?pages=16981 .

Слідкуйте за новинами та долучайтесь до заходів Європейського тижня сталої енергії в Житомирській громаді 

– на сторінці у фейсбук: fb.me/energydaysZhytomyr  – Зелене місто Житомир.

– на сторінці Instagram: @energydayszt

– телеграм канал: https://t.me/greentcityZhytomyr.

Додаткову інформацію можна отримати за тел: 48-11-94, електронною поштою: der@zt-rada.gov.ua.

Читайте також