Другий день поспіль в Житомирі триває сьомий щорічний фестиваль «Майстерня міста»

Дата публікації: 21.07.2023

Головною метою заходу є залучення мешканців до процесів розвитку та оновлення міста.

«Сьогодні ми проводили публічну дискусію з головною архітекторкою міста про розвиток публічних просторів, зараз проходить обговорення з керівниками ОСББ та керуючих компаній про догляд за зеленими насадженнями, також для містян проходить екскурсія в Ботанічному саду та піша екскурсія по місту у форматі скандинавської ходьби», – розповідає Борис Пахолюк, директор КУ «Агенція розвитку міста».

Основна локація «Майстерні міста» – у самому центрі Житомира на Новому Бульварі,4. Тут працює чотири намети: один центральний для обговорення стратегічних питань по розвитку міста та три додаткові намети для соціалізації дітей та молоді і проведення різних майстер класів. У програмі фестивалю багато різних  заходів (дискусії, воркшопи, презентації проєктів, спільні акції по оновленню та облаштуванню територій, покази фільмів, спортивні змагання, майстер-класи, квести, етномайстерні, тощо).

«Тут сьогодні проходить майстер-класи для дітей з розмальовки та оздоблення хустинок та створення екомістечка, де діти своїми руками створюватимуть екомакет міста – зеленого та комфортного для проживання», – зазначає Борис Пахолюк.

«Ми сьогодні з дітками створюємо хустинки, які можна використовувати, як головні убори для захисту від сонечка. Бандани створено із екоматеріалів – бавовняної тканини. Також діти виготовляють стрічки із побажаннями для Украіни та прикрашають символічне деревце. Діти-учасники майстер-класу – житомиряни та переселенці із різних міст нашої країни. Більше 20 дітей долучилося до нашої локації», – розповідає психологиня Благодійного Фонду «Карітас-Житомир»  Лілія Докійчук.

В кінці дня  з 17:30 до 19:00 містяни зможуть разом переглянути відеофільм на великому екрані «Велосипеди проти автомобілів» на локації центрального намету.

Фестиваль організовує міська рада за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що впроваджується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії. 

З програмою фестивалю можна ознайомитися за посиланням: ТУТ

Читайте також