КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ ВЕЛОСИПЕДНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ ЖИТОМИРСЬКОЇ ГРОМАДИ

Дата публікації: 23.06.2023

В Житомирі розпочато розробку Концепції розвитку велосипедної інфраструктури міста. Про це сьогодні говорили на брифінгу за участі представників влади та велоспільноти міста.

Ця Концепція є одним із важливих і необхідних кроків реалізації Плану сталої міської мобільності Житомира, який з 2019 року є основою для транспортної політики міста. Відповідно до розпорядження міського голови в Житомирі створено міждисциплінарну робочу групу для координації цього процесу.

«Зараз ми розпочали розроблення першого етапу Концепції розвитку велосипедної інфраструктури міста Житомира. Створено  робочу групу, яка включає в себе як фахових спеціалістів, так і представників велоспільноти На сьогоднішній день вже розроблено технічне завдання, яке затверджене і погоджене. Наступним буде – визначення компанії, яка розробить вело концепцію. Це буде концептуальний документ, відповідно до якого буде розроблена бюджетна програма та рішення сесії з відповідними термінами реалізації даного проєкту», – розповідає Олександр Шевчук, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

«Сама Концепія розроблятиметься за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії. Метою Концепції є визначення стратегічного бачення і плану реалізації розвитку велоінфраструктури, а також інтеграція велосипедного транспорту в загальну систему міської транспортної інфраструктури громади на період до 2030 року», – зазначає координаторка проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II» в м. Житомирі, GIZ, Ірина Мілаш.

Розробка цього стратегічного документа планується відповідно до принципів інтегрованого розвитку міст із залученням широкого кола експертів, користувачів велосипедного транспорту та містян і містянок.

«Право на комфортне та безпечне пересування мають всі учасники дорожнього руху, в тому числі і велосипедисти. З року в рік кількість велосипедистів зростає. Тому питання розвитку велосипедної інфраструктури міста є дуже актуальним.  Нам обирати яким буде наше місто: людино центричним – зеленим, комфортним і безпечним чи воно буде автомобілецентричним – загазованим і  в заторах», – зазначає Аліна Кундіч, представниця ГО «Асоціація велосипедистів Житомирщини»

«Цей проєкт дозволить місту підвищити рівень безпеки всіх учасників дорожнього руху, створити мережу велосипедних маршрутів, яка використовуватиметься при реконструкціях чи ремонтах вулиць, а також залучати інвестиції у будівництво велоінфраструктури та створювати більш комфортне та здорове міське середовище», – резюмує Олександр Шевчук.

Читайте також