НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР З ЕНЕРГЕТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ВІДБУВСЯ У ЖИТОМИРІ

Дата публікації: 23.06.2023

У Житомирській громаді системно працюють над впровадженням місцевої енергетичної та кліматичної політики. У 2023 році Житомир розпочав підготовку до чергового аудиту в рамках Європейської енергетичної відзнаки (ЄЕВ), яку місто вперше отримало у 2018 році. ЄЕВ – це система управління якістю та сертифікації для муніципалітетів і регіонів.

Одним з розділів ЄЕВ є «Внутрішня організація», що містить заходи з навчання персоналу, посилення взаємодії «енергетичної» команди та закупівель.

Вчора провели навчання для енергоменеджерів бюджетних установ – завідувачів господарства та заступників директорів освітніх закладів. Навчання відбулося за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою  компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії. Організатори –  департаменти економічного розвитку та  освіти міської ради.

 Особливістю цьогорічного навчання було те, що у ньому взяли представники закладів професійно-технічної освіти та ті представники освітніх закладів громади, що працюють на своїх посадах відносно недавно.

Під час навчання були розглянуті окремі аспекти наповнення системи енергомоніторингу, а також теми раціонального використання теплової енергії, електричної енергії та води. Енергоменеджерів ознайомились з основними прийомами та методами, застосовуючи які можна економити ресурси та кошти, дотримуючись комфортних умов в приміщеннях закладів.

Навчання відбулося в рамках Європейського тижня сталої енергії, які спрямовані на поширення знань про відновлювані джерела енергії, енергоефективність, зелені технології, покращення розуміння того, що перехід до сталої енергетики є важливим кроком у боротьбі зі зміною клімату та забезпеченні сталого майбутнього.

Читайте також