В Житомирі відбудеться «Європейський тиждень мобільності»

Дата публікації: 06.09.2023

Захід планують провести 16-22 вересня цього року.

Відповідне рішення було прийнято членами виконавчого комітету.

«Для Житомира це є вже традиція проводити цей захід. У нас були щорічні невеличкі тактичні інтервенції в місті Житомирі в рамках «Європейського тижня мобільності». Один з найбільших – це паркування майдану Соборного. Був реалізований і невеликий, проте корисний задум – фарбування напівсфер на тротуарах міста, щоб зробити їх більш видимими для напівзрячих людей і більш яскравими для пересічних мешканців», – розповідає директор КУ «Агенція розвитку міста», Борис Пахолюк.

В рамках «Європейського тижня мобільності» в 2021 році у сквері імені Бориса Лятошинського було пофарбовано асфальтне покриття, яке використовувалося як інтерактивний майданчик для дітей. За два роки експлуатації це покриття дуже стерлося. Цього року надійшло колективне звернення від мешканців мікрорайону щодо його поновлення. До першого вересня покриття у сквері було відновлено.

«Ми продовжуємо тестити засоби тактичного урбанізму. І цього року ми хочемо встановити парклет в Житомирі на одному із місць, де маємо зараз стихійне паркування автомобілів. Ми вибрали і погодили з містобудівною радою три локації: вулиця Київська, 13, вулиця Мала Бердичівська 13, та пішохідний майданчик біля Телецентру (вулиця Театральна, 7). На одному з цих майданчиків ми плануємо встановити парклет. На цьому місті ми проведемо і зустріч із заступником міського голови для обговорення теми міської мобільності», – говорить Борис Пахолюк.

Європейський тиждень мобільності в Житомирі у 2023 році впроваджується за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH»

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ  

«ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ МОБІЛЬНОСТІ»

16-22 вересня 2023 року
 Флешмоб «Дослідження швидкості пересування містом різними видами транспорту» Підрахунок велосипедистів у Житомирській міській територіальній громадіДержавний університет «Житомирська політехніка» 
16 вересня 2023 рокуМайдан Перемоги 13а (трамвайна зупинка)
11:00-13:00Екскурсія до трамвайно-тролейбусного депо комунального підприємства «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Житомирської міської радиУправління транспорту і зв’язку міської ради
20 вересня 2023 рокуБульвар Новий, 4 
10:00-13:00Воркшоп «Тактичний урбанізм та міські мистецькі інтервенції» 
22 вересня 2023 рокуВул. Київська, 13
09:00-09:10 09:10-11:00Відкриття парклету Ранкова кава з Олександром Шевчуком, заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради

Читайте також