Концепція розвитку велосипедної інфраструктури: експерти та велолюбителі вже працюють над стратегічним документом

Дата публікації: 16.08.2023

У Житомирській громаді розвиватимуть міську велоінфраструктуру. Стратегічний документ, який міститиме важливі аспекти інтеграції велосипедного транспорту  у загальну систему міської транспортної мережі, уже розробляється. Робота над ним  триватиме  упродовж  наступних трьох місяців. До розробки Концепції долучені експерти, користувачі велотранспорту та охочі містяни. Про це йшлося під час зустрічі робочої групи.

«Плануємо розробити міську веломережу та веломаршрути,острівці безпеки,  місця для парковок велосипедів та путівник для туриста, який подорожує неподалік міста та хотів би познайомитися з цікавими місцями в Житомирі», – говорить Тимофій Нагорний, експерт проєктної команди Bike City consulting.

Концепція визначить стратегічний  розвиток міської велоінфраструктури на період до 2030 року.

«Це дозволить місту підвищити рівень безпеки всіх учасників дорожнього руху, створити мережу велосипедних маршрутів, яка використовуватиметься при реконструкціях чи ремонтах вулиць, а також залучати інвестиції у будівництво велоінфраструктури та створювати більш комфортне та здорове міське середовище», – зазначає Ірина Мілаш, координаторка проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II» в м. Житомирі, GIZ.

«Розвиток велосипедного руху  –  один із пріоритетів Плану  сталої міської мобільності. Сьогодні експерти розпочали розробку концепції його розвитку.  Проєкт  винесуть на громадське обговорення, а потім – внесуть на розгляд сесії міської ради», – говорить  заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Шевчук.

Фінансування послуг з розробки велоконцепції здійснює німецька неурядова організація Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, за внутрішньою процедурою якої відбувся тендер на розробку велоконцепції.  Переможцем  стала компанія Bike City consulting.

Довідково: розробку концепції розвитку велосипедної інфраструктури із залученням основних зацікавлених сторін під керівництвом команди експертів компанії Bike City Consulting розпочато відповідно до  розпорядження міського голови та в рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії.

Читайте також