Розвиваємо велоінфраструктуру Житомира разом. Сьогодні — стратегічна сесія

Дата публікації: 02.09.2023

Житомир активно розробляє Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури спільно з велоспільнотою, проактивними містянами та експертами.

Далі його затвердить міська рада.

І вже потім — рівень проєктування та практичного втілення всіх напрацювань, які увійшли до Концепції.

Учасники — велоспільнота міста, представники Житомирської міської ради та Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ

Шукали спільні рішення на виклики у сфері мобільності.

Дискутували.

Працювали в групах.

Поділившись на команди, учасники сесії визначали внутрішні та зовнішні фактори, які впливають на розвиток велосипедного руху в Житомирі.

Наші сильні та слабкі сторони. А також, можливості і загрози.

Ірина Мілаш, координатор проєкту “Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ” в м. Житомир, що впроваджується GIZ:

«Разом ми створимо потужний документ, щоб місто було насправді цивілізованим, аби в ньому було комфортно жити всім — підхід потрібен комплексний. Один із важливих аспектів — увага до розвитку велоінфраструктури. Якшо подивитись на піраміду сталої мобільності, то в пріоритеті: пішоходи, велосипедисти, громадський транспорт. Це задекларовано в Плані сталої міської мобільності»

Чому це важливо?

Говорять учасники стратсесії:

«Велоінфраструктура — це важливо для всіх. Не лише для велосипедистів. Це в комплексі формує інфраструктуру міста! Це має знати та розуміти кожен містянин», — Аліна Кундіч, представниця ГО «Асоціація велосипедистів Житомирщини»

«В Департаменті транспорту Лондона порахували: 1 фунт в розвиток велоінфраструктури повертає місту 13 фунтів. Це безпека, це здоровʼя, це екологія, соціальна справедливість, відповідальність, це стимулює розвиток бізнесу. Вигоду отримують всі», — Ірина Мілаш.

«Бажаю всім плідної праці, це лише початок. Далі — буде. Хочу подякувати GIZ за підтримку. Вони фінансують розробку концепції. Саме у взаємодії і синергії з усіма зацікавленими сторонами ми зможемо напрацювати якісний документ», — зазначив Олександр Шевчук, заступник Житомирського міського голови

Розробка Концепції відбувається під керівництвом команди Bike City consulting. Сьогодні участь в стратегічній сесії взяв її представник Тимофій Нагорний:

«Ми працюємо в Києві. Але ми не приїхали, аби просто поговорити і розповісти вам, як розвивати місто. Ні. Ми тут, аби перш за все почути вас: де ви зараз, як ви бачите розвиток, бо ви тут живете, ви — місцеві експерти. І тільки тоді будемо рухатись далі, маємо кілька етапів. В країні переломний момент. Ми воюємо за те, щоб не бути знову радянським союзом. Треба рухатись і вперед, і вгору. Застосовувати найкращі світові практики. Аби розвивати міста для всіх і кожного!»

Організатором Стратегічної сесії з розробки Концепції велосипедної інфраструктури є Житомирська міська рада за підтримки німецько-швейцарського проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH GIZ Ukraine за фінансової підтримки Урядів Німеччини і Швейцарії.

Читайте також