У Житомирі відбувся Четвертий форум інтегрованого розвитку: діалог громади і влади, обговорення стратегічних документів і капсула часу

Дата публікації: 06.12.2018

30 листопада 2018 року відбулась надзвичайно важлива подія в житті громади Житомира – Четвертий форум «Інтегрований розвиток Житомира». У «Гнатюк арт-центрі» Форум зібрав представників громадянського суспільства, влади і бізнесу для обговорення фінального проекту Концепції інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року перед її затвердженням на сесії Житомирської міської ради. Організаторами заходу є Житомирська міська рада та німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Місто не може прогресивно розвиватися і рухатись вперед без стратегічного бачення. Протягом останніх 2,5 років команда міжнародних та українських експертів спільно з Житомирською міською радою працює над розробкою Концепції інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Четвертий форум інтегрованого розвитку Житомира є продовженням діалогу, започаткованого в 2016 році.

Спеціальними гостями та спікерами форуму були: Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, засновник Майстерні Стратегій proryv.in.ua Павло Шеремета, заступник міського голови Дмитро Ткачук, директор Департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Микола Костриця, керівник офісу проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» в м. Житомир Марія Байда.

Учасники форуму мали унікальну можливість обговорити Концепцію інтегрованого розвитку міста Житомир до 2030 року, ознайомитись з Планом сталої міської мобільності, розробленим за підтримки міжнародної консалтингової компанії «Дорнієр Консалтинг Інтернешенал ГмбХ». Крім того, присутні дізналися про ревіталізацію Водонапірної вежі, яка має відкрити свої двері в кінці 2019 року в межах демонстраційного проекту, а також про плани реконструкції центральних площ міста: Соборної площі та Майдану перемоги. Учасники залишили свої пропозиції та обрали пріоритетні проекти, спрямовані на розвиток районів міста до 2030 року. Родзинкою заходу стало створення послання до житомирян у 2030 році, яке буде зберігатися в капсулі часу в Музеї космонавтики імені Сергія Павловича Корольова.

Незважаючи на те, що форум завершився, житомиряни можуть протягом грудня 2018 року надсилати свої ідеї та пропозиції щодо Проекту Концепції інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року kirmzhytomyr2030@gmail.com. Повний текст Концепції буде розміщено для загального ознайомлення з 10 грудня сайті 2030.zhitomir.ua. Зі стислим викладом методології, основоположних принципів та стратегічних цілей розвитку міста можна ознайомитись вже зараз у короткому варіанті Концепції за посиланням: https://2030.zhitomir.ua/zhytomyr-2030/the-concept-of-integrated-urban-development/

Зауваження та пропозиції для покращення документу будуть опрацьовані та враховані у фінальній редакції, яка в січні 2019 року цього року буде винесена на розгляд сесії Житомирської міської ради.

Читайте також