Житомир виграв грант розміром 150 тисяч євро на розвиток сталих способів пересування школярів в рамках престижного міжнародного конкурсу TUMI CHALLENGE 2019

Дата публікації: 04.11.2019

Ми раді повідомити, що Житомир – наразі перше та єдине місто в Україні, яке разом з 9 іншими містами світу отримає близько 150 тисяч євро на розвиток сталої міської мобільності в рамках міжнародної Ініціативи трансформаційної міської мобільності (TUMI).

Результати конкурсу TUMI CHALLENGE 2019 були оголошені на головній події у сфері транспортної політики світу – на Міжнародному транспортному форумі, який проходив у місті Лейпциг (Німеччина) 22-24 травня 2019. Перемога стала можливою завдяки тісній співпраці Житомирської міської ради з німецько-швейцарським проектом «Інтегрований розвиток міст в Україні», в рамках якого було розроблено План сталої міської мобільності Житомира та залучено професійних експертів Dornier Consulting у сфері транспорту та мобільності.

Дослідження мобільності, проведене у вересні 2018 року під час Європейського тижня мобільності в двох школах міста Житомира, а також більш глибокий аналіз проблеми показав, що пішохідна та велосипедна інфраструктура навколо шкіл є незадовільною і не заохочує людей обирати сталі способи пересування і бути активнішими. Це досить типова проблема для українських міст, де зростання рівня моторизації та небезпека вуличного середовища змушує батьків частіше відвозити дітей автомобілем до школи. Проект «Сталий шлях до школи» покликаний забезпечити комплексне рішення шкільної мобільності. Проект передбачає вибір пілотних шкіл, які розроблять план сталої мобільності, проведуть комплексну діагностику та розроблять інфраструктурні рішення для покращення мобільності навколо школи. Проект «Сталий шлях до школи» дозволить:

  • підвищити безпеку та зручність пересування школярів на шляху до школи;
  • забезпечити більш стійку структуру пересувань школярів: зменшення кількості поїздок автомобілем, збільшення частки велосипедних пересувань та ходьби;
  • забезпечити адміністрацію шкіл інструментами для планування та поліпшення мобільності та включення дітей до процесу прийняття рішень;
  • розробити позитивний приклад для управління шкільною мобільністю в Україні та поширити його на інші школи.

Отримання гранту – це унікальна можливість реалізувати сміливі та амбітні ідеї у сфері міської мобільності. Вітаємо Житомир з цим досягненням і бажаємо успішного впровадження проекту, світлих ідей і нових перемог!
TUMI – Ініціатива трансформаційної міської мобільності дозволяє лідерам країн, що розвиваються, та нових країн розвивати сталу міську мобільність. Вона пропонує технічну й фінансову підтримку інноваційних ідей. У TUMI Федеральне міністерство економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) об’єднало деякі провідні світові установи, які працюють у сфері сталої мобільності, з міськими мережами та аналітичними центрами довкола виконання найбільш необхідних проектів на місцях. Серед партнерів: ADB, CAF, WRI, ITDP, UN-Habitat, SLoCaT, ITDP, ICLEI, GIZ, KfW і C40. Перехід до сталої міської мобільності вимагає змін у прийнятті політичних та інвестиційних рішень. TUMI підтримує проекти, розвиток лідерських якостей та можливостей кар’єрного росту для міських лідерів, відповідальних за прийняття рішень, планувальників і студентів. Ініціатива об’єднує 1000 лідерів у різних куточках світу. Ми віримо, що розбудова потенціалу, мобілізація інвестицій та підтримка на місцях є найбільш ефективними заходами просування до визначених цілей та досягнення більш сталого майбутнього міст.

Довідка: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, Полтава та Подільський район Києва. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 7,25 млн євро, Уряд Швейцарії надає 1,85 млн євро.
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність, сталий економічний розвиток. Окрім того, співпраця з Німеччиною охоплює подолання кризової ситуації на сході країни. При цьому особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.

Читайте також