У ЖИТОМИРІ ВІДБУЛОСЬ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ КЕРІВНОГО КОМІТЕТУ З ВПРОВАДЖЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ ІНТЕГРОВАНОГО РОЗВИТКУ ЖИТОМИРА ДО 2030 РОКУ

Дата публікації: 28.01.2020

Сьогодні, 28 січня 2020 року, відбулось перше засідання Керівного комітету з впровадження Концепції інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Засідання відкрила заступник міського голови Світлана Ольшанська, яка звернулась до учасників з вітальним словом та наголосила, що Житомир є одним з перших українських міст, якому вдалося розробити такий стратегічний документ розвитку міста за широкої участі усіх ключових сторін.

У засіданні також взяли участь секретар міської ради Наталія Чиж, заступники міського голови Сергій Кондратюк, Марія Місюрова та Олександр Шевчук, представники депутатського корпусу та ключових департаментів Житомирської міської ради, а також проєктного офісу GIZ в місті Житомирі.

Керівник проєктного офісу GIZ в місті Житомирі Марія Байда розповіла про другу фазу проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» та виклики в сфері адміністрування впровадження Концепції.

Учасники обговорили проміжні результати напрацювань тематичних груп, які узгоджують міські цільові програми з Концепцією, визначили пріоритети на 2020 рік, розглянули досягнення в сфері розробки геоінформаційного порталу та містобудівного кадастру.

Довідка

Концепція інтегрованого розвитку міста Житомир до 2030 року – це стратегічний документ, що визначає просторові та змістові напрямки розвитку міста на наступні десять років. Концепція розроблена командою міжнародних та вітчизняних експертів у співпраці з Житомирською міською радою за широкого залучення громадськості в рамках німецько-швейцарського проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». У Концепції визначені візія, пріоритети, стратегічні цілі, завдання та проекти для розвитку міста. В процесі підготовки стратегічного документа було проведено 4 форуми інтегрованого розвитку, 33 фокус-групи, 6 зустрічей з депутатськими фракціями, 40 засідань групи підтримки і робочої групи проекту, залучено 20 вітчизняних та 2 міжнародних експертів, а також понад 6000 представників різних сфер Житомира. В основу покладені світові та європейські тенденції інтегрованого розвитку, визначені Лейпцизькою хартією сталого європейського міста, Порядком денним сталого розвитку 2030 та директивами Хабітату ІІІ.

З повним текстом Концепції можна ознайомитись ТУТ

Читайте також