Розвиток міста відбувається через реалізацію креативних ідей, – Норберт Нойхауз

Дата публікації: 23.05.2017

Сьогодні відбулась друга частина семінару “Маркетинг міста: інтегрований розвиток як запорука успіху” для працівників виконкому міської ради та активних громадян. Експерти із Німеччини Норберт Нойхауз сьогодні акцентував увагу учасників семінару на необхідності нестандартного підходу до вирішення проблем.
“Важливо щоб влада не займалась бізнесом, а створювала рівні умови для розвитку підприємництва, а в цьому питані важливе місце належить креативу держслужбовців”, – наголосив Норберт Нойхауз, урбаніст.
Учасники семінару підготували відповіді на низку питань, які вчора задав пан Норберт. Зокрема на ключове питання – “Що має зробити влада, аби молодь лишалась у Житомирі?”. Відповіді сформували у своєрідне дерево ідей, на якому, відповідно до сфер: молодь, освіта, дозвілля, заробіток, житло, сім’я та демократичні цінності були виписані декілька десятків ідей.
“Ключові пропозиції лежать у площині доступного житла, робочих місць та заробітку, якісної освіти та перспектив розвитку”, – розповіла Марія Байда, модератор семінару.
Це дерево ідей має показати схему проблем міста, які змушують житомирян виїздити із Житомира.
“Тепер ми маємо напрацювати механізми, як вирішити ці проблеми. У Трірі ми враховували ці “тонкі місця” у нашій стратегії та залучали до їх вирішення активних громадян”, – поділився Норберт Нойхауз, урбаніст.
Сьодні до роботи семінару долучився Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова, який подякував німецьким експертам Норберту Нойхаузу та Марку Шваде за підтримку та надав свої ідеї.
“Найбільша проблема, яка нас чекає в майбутньому буде дефіцит людського ресурсу. Якщо ми не пропишемо стратегію на десятки років, то скоро в наші садочки та школи не буде кому ходити, бо люди виїдуть в інші міста та країни”, – наголосив Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова.
Головна мета таких семінарів перейняти досвід реформування та імплементувати його в умовах Житомира.
“У нас є унікальні для України підприємства та великий неосвоєний потенціал в обробній промисловості, туризмі та науці. Щоб його реалізувати потрібні гроші та знання. Сьогодгі ми беремо знання”, – наголосив Микола Костриця, директор департаменту економічного розвитку міської ради.
Нагадаємо, що цей семінар відбувався в рамках проекту “Інтегрований розвиток міста”. Завтра в готелі “Рейкарц” відбудеться засідання робочої групи проекту “Інтегрований розвиток міста”, яка розробляє стратегію розвитку міста до 2030 року.

Джерело: Житомирська міська рада

Читайте також